pondelok, 02 február 2015 14:59

Spievam vulgárne?

punto foto blog

Ani neviem ako, ale zhrešil som. Zopár divákov z poslednej Lodenice mi s vážnou tvárou vytklo, že sa uchyľujem k vulgárnostiam. Znova ma tak presvedčili o fakte, že ľudia počujú to, čo chcú počuť.

Stalo sa to v polovičke vystúpenia, keď som žartom avizoval sólovú dráhu a zaspieval som pesničku „Monterajzna“. Refrén znie takto:


Zbohom Kontrafakt,
zbohom Karel Gott!
Bože, jak mi je len strašne na....
Kokóóós! 

Slovo „kokos“ poznáte. Je to nielen obľúbený výraz Ibrahima Maigu a tínedžerov, ale aj slangový výraz údivu, alebo pomenovanie hlavy (spolu s tekvicou, palicou a pod.).

Väčšina divákov ho počula s „t“ na konci.

Samozrejme, že z mojej strany išlo o hranie sa so slovíčkami. O vyvolanie humornej asociácie. Nie o použitie vulgarizmu. Vybral som to slovo zámerne. Aby som pobavil, ale nepohoršil.

Pripomína mi to príhodu, keď sme sa vracali z omše z Westminsterskej katedrály, kde kňaz citoval z evanjelia podľa Jána, 21:16: „Simon, son of Jonas, lovest thou me? He saith unto him, Yea, Lord; thou knowest that I love thee. He saith unto him, Feed my sheep.“ *

Vyšli sme z kostola a môj kamarát vyzeral zmätený:

„Kázeň bola pekná, len nerozumiem, prečo skončila slovami „Eat my shit.“

Preto, lebo si občas domýšľame. Nie vždy na obraz boží.

 * Preklad: „Šimon, syn Jonáša, či ma miluješ? A on Mu odpovedal: Áno, Pane, Ty vieš, že Ťa milujem. Riekol mu: Pas moje ovečky! “

slniecko napis